Organizace Chryzantéma Jižní Morava

Vítejte na oficiální stránce Organizace Chryzantéma Jižní Morava. Welcome on the side Society Chrysathemums South Moravia in Czech Republic.

Kalendář pěstitele chryzantém

říjen - chryzantémy začátkem měsíce začíname stěhovat z venkovních záhonů do skleníku,(poupata by měli být velikosti přibližne  pětikoruny). Přesazené rostliny důkladne zalejeme.
září - pokračujeme ve vyvazování k hůlkám,vylamování postranních výhonů a poupat,okopávání a zálivce. Zdravotní stav rostlin je třeba kontrolovat téměr každenně a zavčas a radikálně potlačit každé ohnisko nákazy již v zárodku. Přihnojujeme podle potřeby asi jednou za dva až tři týdny až do vybarvení poupat - delší přihnojování poškozuje kvalitu rostlin i květenství.

 
srpen-další ošetřování,t.j.vyvazování k hůlkám,vylamování postranních výhonů a poupat,okopávání a pletí,zálivka i přihnojování kombinovanými hnojivy.Důležitou a samozřejmou součastí pěstební techniky jsou preventivní opatření,zalivka a postřeky proti chorobám a škůdcům.
červenec-po seříznutí ponecháme jeden až dva nejlepší výhony,největší květenství vytvářejí jednovýhonové rostliny. Vícevýhonové rostliny potřebují více místa.
1  
2  
 
Děkujeme že jste navštívili naší stránku. Thank you.