Organizace Chryzantéma Jižní Morava

Vítejte na oficiální stránce Organizace Chryzantéma Jižní Morava. Welcome on the side Society Chrysathemums South Moravia in Czech Republic.

Napsali o nás

Chryzantémy

CHRYZANTÉMY

Velký sál Besedního domu se na celý předposlední říjnový víkend stal doslova rozkvetlou zahradou. Organizace Chryzantéma Jižní Morava uspořádala v Ivančicích tradiční – letos už 21. výstavu Chryzantém. Tyto podzimní květiny – nejrůznějších tvarů a barev si získávají stále více příznivců a to nejenom k podivování se - nad dokonalostí tvarů a barev, ale také proto, že jsou oproti jiným květinám mnohem trvanlivější. A tak se početní návštěvníci v sobotu a neděli zastavovali u mnohdy umě naaranžovaných velkokvětých chryzantém do zajímavých tvarů. Přitom vůbec nešlo o velikost aranžmá, ale o to, aby krása a barva květů, v zajímavém uskupení dobře vynikla. K obdivování tu byly také drobounké vazby a uspořádání – například od malé, teprve šestileté Kateřinky Nešpůrkové. Doplněním byly doslova barevné koule hrnkových chryzantém, které si zájemci mohli v malém sále zakoupit.

Dle slov návštěvníků, je prý výstava rok od roku zajímavější a výpravnější. Díky ní se také Ivančice dostávají do povědomí lidí z celé republiky, ale i ze zahraničí. O tom svědčí zápisy v návštěvní knize, kde jsou pochvalná slova také ve slovenštině, němčině i francouzštině.

Výstava pokračovala v pondělí dopoledne, aby si krásu květin mohli prohlédnout také žáci místních mateřských, základních i středních škol. A tak byl tento den sál doslova v zajetí dětského zájmu, údivu i smíchu. Ti nejmenší si tradičně odnášeli kytičky pro maminku.

Žádné komentáře
 
Děkujeme že jste navštívili naší stránku. Thank you.