Organizace Chryzantéma Jižní Morava

Vítejte na oficiální stránce Organizace Chryzantéma Jižní Morava. Welcome on the side Society Chrysathemums South Moravia in Czech Republic.

Napsali o nás

Nový příspěvek

Výstava Chryzantéma Ivančice 2007

20–21.10 2007 Ivančice Besední dům

Jako každý rok jsem navštívil výstavu Chryzantéma 2007. Výstava je ve společenském sále hotelu Besední dům v Ivančicích přímo naproti autobusovému nádraží.

Chryzantéma 2007 Ivančice

Jedná se o skvostnou akci, kde můžete obdivovat krásu květů chryzantém z celé republiky a také ze slovenska. To, že převahu mají pěstitelé z Moravy a Ivančic je však snad jasné.

Chryzantéma 2007 Ivančice

Ve velkém společenském sále je nespočet druhů a barev květů, vůní a krásných aranží. Kdo neviděl na vlastní oči, neuvěří, třeba aranže na obrázku je neskutečně krásná.

Chryzantéma 2007 Ivančice

Pro fajnšmekry jsou v rámci výstavy vytvořena takováto zákoutí, kde můžete nad jedním květem chryzantémy rozjímat i hodiny jako správný japonský gurmet.

Chryzantéma 2007 Ivančice

A tato temně rudá barva květu je prostě úžasná.

Pokud máte zájem se podívat, neváhejte, dnes je otevřeno do 17 hodin a zítra od 9 do 17 hodin. No, a když už budete v Ivančicích, zastavte se na výstavě „Jednota českých bratří“ v Památníku Alfonse Muchy. Stojí za to si prohlédnout Svatou Bibli Kralickou ve 3. vydání z roku 1613, nebo bratrský kalich. A navíc se dozvíte i mnoho nových a zajímavých věcí o minulosti a součastnosti Jednoty bratrské, kdysi tak úzce spjaté s Ivančicemi.

20 říjen 2007, 15:09 Autor:Aleš Dobrovolný

Žádné komentáře
 
Děkujeme že jste navštívili naší stránku. Thank you.